Ekologický prístup

Vintessia a vplyv na životné prostredie

 "VINTESSIA® je nielen o umení, ale aj o udržateľnosti. Naše obrazy, vytvorené AI, predstavujú moderný a ekologický prístup k umeniu. Každý kúsok je svedectvom našej snahy o minimalizáciu dopadu na životné prostredie, zatiaľ čo ponúkame kvalitné a dlhotrvajúce diela, ktoré zaručene prežijú test času."

Aké materiály používame

Obrazy vyrábame z kvalitných mdf dosiek a drevených biodosiek.

MDF - sú polotvrdé drevovláknité dosky, vyrobené suchým procesom ktoré majú minimálnu hustotu 600kg/m3. Označenie MDF je odvodené z anglického názvu Medium Density Fiber board teda stredne tvrdá / hustá drevovlaknita doska. Sú vyrobené suchým spôsobom ted vrstvením triesok bez použtia vody. Súdržnosť a pevnosť dosky je zabzpečená vďaka plstnatosti drevenných vlákien, ich prirodzenou lepivosťou a pridaním živice pri pôsobení tepla a tlaku pri ich výrobe.

Biodoska - moderný ekologický materiál(3-vrstvová lepená masívna doska) dostupný v rôznych typoch drevín – najčastejšie smrek alebo borovica. Jednotlivé vrstvy sú vzájomne zlepené pod pravým uhlom, čím je zabezpečená väčšia stálosť proti prehybu a krúteniu.

Technológia tlače a ekológia

Používame najmodernejšiu technológiu tlače latexových farieb na báze vody, ktoré neškodia vašemu zdraviu a ani našej planéte. Použitie takejto tlače nezanecháva žiaden nežiadúci zápach pri výrobe ani na materiáloch. To zaručuje bezpečnú prácu našich pracovníkov a aj použitie produktov. Použitie latexových atramentov a kartónových kaziet Eco Carton znižuje uhlíkové emisie o 60 % a spotrebu plastov o 80 %.
Najnovšia latexová technológia od sa pýši širokou škálou certifikátov pre celé spektrum otázok životného prostredia, od chemického zloženia atramentu cez kvalitu vzduchu v interiéri (pre tlačovú výrobu aj vystavovanie) až po zohľadnenie životného cyklu. Naše produkty si tak vydobyli v environmentálnej oblasti veľké uznanie.


Atramentovú kazetu Eco-carton z ekologickej lepenky je možné recyklovať prostredníctvom miestnych recyklačných tokov a atramentové vrecko, rovnako ako tlačové hlavy, možno recyklovať prostredníctvom bezplatného programu Planet Partners  v ktorom sa pravidelne angažujeme. Vonkajší obal atramentovej kazety je 100 % recyklovateľný.

Balenie a montáž

Obrazy a príslušenstvo balíme výhradne do ekologických či recyklačných materiálov. Obalové materiálypoužívame najmä kartón a doplnky vyrobené z papiera . Príslušenstvo na zavesenie balíme do papierových obalov (sáčkov). Taktiež používame kvalitné papierové lepiace pásky. Snažíme sa aby sme každým kúskom našej práce a tovaru znižovali ekologickú stopu.

Montáž

Vyvinuli sme vlastné uchytenie na stenu z eko materiálu a teda z dreva. Uchytenie je nielen eko, pevné a kvalitné ale aj smart. A prečo smart? Pri montáži obrazu sa už nemusíte viac trápiť či ste navŕtali diery vodorovne aby bol obraz v rovine 😊. Platí to hlavne pre obrazy väčších rozmerov, ktoré sa uchytávajú na dva úchyty. Naše aretačné úchyty jednoducho len pootočíte aby ste dosiahli želaný efekt obrazu v rovine.
A nezabudli sme ani na hmoždinku. Balenie obsahuje univerzálnu eco hmoždinku vyrobenú najmenej z 50 % z obnoviteľných surovín, a teda je mimoriadne šetrná ku životnému prostrediu. Je rovnako účinná, bezpečná a trvanlivá ako štandardná hmoždinka UX. Hmoždinky sú od renomovaného svetového výrobcu fischer. Umožňuje použitie vo všetkých plných, dierovaných, dutých aj doskových stavebných materiáloch.

 

Vo Vintessia sa snažíme prinášať pre vás len to najlepšie v kombinácií kvality a znižovania ekologickej stopy. Spájame umenie, kvalitu, trvácnosť, technológie, pôžitok z emócií a dobrý pocit.

Späť do obchodu